يكشنبه 28 آبان 1396 01:09:47

اخبار و رويداد ها
19 بهمن 1395 12:17:57
استاندار قزوين:
اقدامات اساسي و زيربنايي مطلوبي در حوزه اقتصاد مقاومتي صورت گرفته است

استاندار قزوين اقدامات صورت گرفته در حوزه اقتصاد مقاومتي در اين استان را پويا و مطلوب ارزيابي كرد.

فريدون همتي در بيت و ششمين جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان قزوين كه در محل شركت نمايشگاه بين المللي استان قزوين برگزار شد گفت: اشتغال و توليد در استان،سرزنده و پوياست و وجود  15 هزار و 800 شغل ايجاد شده است گواه اين موضوع مهم است.

وي ادامه داد:‌وجود چهار  هزار واحد صنعتي فعال در استان بيانگر سرزندگي و پويايي اشتغال و توليد در اين منطقه است.

استاندار قزوين اظهار داشت: نمايشگاه صنايع كوچك كه دراين محل برپاشده ، نمونه اي از تلاش هاي سازنده و زيربنايي در حوزه اقتصاد مقاومتي است كه با توانمندي متخصصان ايراني برپاشده است.
وي اظهار داشت: در راستاي اهداف اقتصاد مقاومتي تقويت توليد و اشتغال در دستور كار قرار گرفت كه شاهد هستيم سختي ها و موانع به آرامي از مسير توليد كنندگان در حال مرتفع شدن است .

استاندار قزوين ، نرخ مشاركت اقتصادي را در استان مثبت ارزيابي و تصريح كرد: نرخ مشاركت اقتصادي استان نسبت به متوسط كشوري  بالاتر است كه اين مهم  مي تواند نرخ بيكاري را كاهش دهد.
وي به كاهش ميزان نرخ بيكاري استان اشاره كرد و افزود: نرخ بيكاري استان با ايجاد  15 هزار و 800 شغل جديد كاهش محسوسي داشته است.
همتي از افزايش ميزان بيمه شدگان تامين اجتماعي در استان خبر داد و در ادامه بيان كرد: در حال حاضر 153 هزار نفر در استان تحت پوشش بيمه تامين اجتماعي قرار دارند كه از اين ميزان 10 هزار نفر بيمه شده جديد مي باشند.
وي ادامه داد: اين خدمات به لطف انقلاب اسلامي و بيانگر حضور مردم و اختيار آنها در تعيين سرنوشتشان است و پس از استقرار نظام جمهوري اسلامي شاهد اين امر هستيم كه در ايران اسلامي كه در صدر آن رهبري است، همه اركان كشور به اراده ملت و راي مستقيم مردم متدين و انقلابي اداره مي شود و ما بايد قدردان اين نعمت ها باشيم.
استاندار قزوين افزود:دشمنان در مقابل جمهوري اسلامي احساس خطر مي كنند و در طراحي توطئه ها و دشمني ها ساكت نمي نشينند ولي اين به معناي عدم حضور ما در بازارهاي جهاني نبايد باشد ما در عين مبارزه قاطع  و جدي بر عليه دشمنان بايد حضور قوي در بازارهاي اقتصادي بين المللي و جهاني داشته باشيم.
 
همتي خاطر نشان كرد:  تحول كشورو استان در گرو وجود مديران ريسك پذير و خوش فكر محقق مي شود و ما مديريت را به عنوان فرصتي براي پيشرفت كشور درنظر بگيريم تا آيندگان قضاوت خوبي از عملكرد ما داشته باشند.
در ادامه جلسه استاندار ، رييس سازمان برنامه و بودجه ، معاونان استاندار و جمعي از مديران استاني از نمايشگاه صنايع كوچك صنعتي استان بازديد كردند.

 


نسخه قابل چاپ
Powered by Tetis PORTAL