J
I
K
A
B
دوشنبه 10 آذر 1399 08:04:23

اخبار و رويداد ها
27 شهريور 1399 11:22:12
مدير نظام فني و اجرايي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان قزوين:
عمده ترين مشكل پروژه هاي عمراني استان، قراردادهاي فاقد تعديل مي باشد

مدير نظام فني و اجرايي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان قزوين گفت: با توجه به افزايش قيمت ها، يكي از مشكلات اصلي پروژه هاي عمراني استان، قراردادهاي فاقد تعديل مي باشد.

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان قزوين؛ پريسا احمد پور در جلسه شوراي فني استان كه در سالن جلسات مديريت بحران استانداري برگزار شد گفت: عليرغم تاكيدات شوراي فني استان در سال 98 كه دستگاه هاي اجرايي را از انعقاد قرارداد فاقد تعديل منع كرده است، قرارداد برخي پروژه هاي عمراني استان فاقد تعديل است.

وي با اشاره به افزايش قيمت ها و تورم در چند ماه اخير افزود: شاخص هاي قطعي تعديل در فصل پاييز ابلاغ خواهد شد و انتقادات پيمانكاران در رابطه با واقعي نبودن نرخ تعديل هم به سازمان برنامه و بودجه كشور انعكاس داده شده است.

احمد پور اظهار داشت: در سال 95 و 97 شاهد افزايش نرخ ارز در كشور بوديم كه منجر به ابلاغ بخشنامه هاي جبران افزايش نرخ ارز گرديد و تا پايان سال 98 تمديد شد.

اين مسئول اضافه كرد: تمديد بخشنامه هاي جبران افزايش نرخ ارز سال 99 هم در حال آماده سازي است و از سوي سازمان برنامه و بودجه كشور ابلاغ خواهد شد.

پريسا احمدپور در ادامه جلسه با اشاره به آسيب شناسي پرونده هاي مطروحه در كارگروه پيمان و ضوابط فني شوراي فني استان تصريح كرد: عدم رعايت ضوابط تيپ نظام فني و اجرايي، كاستن و افزودن مواد موافقتنامه ها و شرايط عمومي و خصوصي رايج، درج توضيحات تكميلي سليقه اي و مغاير با ضوابط نظام فني و اجرايي و ساير مفاد موافقتنامه و عدم آشنايي با قوانين و مقررات فرآيندهاي ارجاع تا اجراي كار از جمله مشكلات شناسايي شده در اين كارگروه مي باشد.

مدير نظام فني و اجرايي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان در ادامه جلسه شوراي فني از اجراي سامانه آزمايشگاه من خبرداد و افزود: سامانه آزمايشگاه من با هدف دسترسي يكپارچه به نتايج آزمايشات كنترلي طراحي گرديده است.

احمد پور خاطر نشان كرد: يكي از مزاياي اين سامانه دسترسي لحظه اي كارفرمايان به نتايج آزمايشات مي باشد.


نسخه قابل چاپ
Powered by Tetis PORTAL