J
I
K
A
B
اخبار و تازه ها
26 آذر 1399 14:16:54
رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان:
از پژوهش هاي مورد نياز استان حمايت مي كنيم

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان گفت: از پژوهش هاي مورد نياز و كاربردي استان حمايت مي كنيم.

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان قزوين؛ ابوالفضل ياري در ارتباط تلفني با برنامه گفت و گو ويژه خبري گفت: هر ساله نيازهاي پژوهشي از تمامي دستگاه هاي اجرايي و دانشگاه هاي استان احصاء مي شود و آن دسته از پژوهش هاي كاربردي كه مورد نياز كشور و استان هستند حمايت مي شوند.

وي افزود: يك درصد از اعتبارات جاري دستگاه هاي اجرايي استان به امور پژوهشي اختصاص دارد و بخش دوم پژوهش ها كه منجر به تملك دارايي وسرمايه اي در استان و كشور مي شود متناسب با نيازها و الويت هاي استان در اختيار محققان قرار مي گيرد.

ياري تصريح كرد: اجازه هزينه كرد بودجه عمومي استان براي پژوهش در دانشگاه ها را نداريم چرا كه بودجه پژوهشي دانشگاه ها از وزارت علوم تأمين مي شود.

وي خاطر نشان كرد: از پايان نامه هاي مقطع ارشد و دكترا كه در راستاي مباحث توسعه اي استان هستند، خارج از اعتبارات پژوهشي دستگاه هاي اجرايي حمايت مي كنيم.

ابوالفضل ياري با اشاره به اينكه واحد هاي مستقر در پارك علم و فناوري شهر قزوين بايد صد در صد فناور و نا آلاينده باشند، اضافه كرد: شهرك علم و فناوري آبيك در دستور كار قرار دارد تا بخشي از نيازهاي پارك علم و فناوري استان و برخي واحد هاي فناور كه امكان حضور در پارك علم و فناوري شهر قزوين را ندارند، تأمين شود.

وي افزود : رويكرد ما فناورانه و پژوهش محور مي باشد و انعقاد تفاهم نامه با شركت شهركهاي صنعتي يكي از طرح هاي خوب حمايتي ما از واحدهاي فناور استان مي باشد.

Powered by Tetis PORTAL