J
I
K
A
B
27 شهريور 1400 8:49:33
رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان قزوين:
جشنواره شهيد رجايي مي تواند موجب تقويت انگيزه مديران كارآمد در خدمت به مردم باشد

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان قزوين گفت: جشنواره شهيد رجايي فرصتي براي آشنايي مديران با عملكرد يك ساله دستگاه، نقاط ضعف و قوت، فرصت ها و تهديدها و اقدام براي رفع آن است.

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان قزوين؛ جشنواره شهيد رجايي با شعار توسعه دولت الكترونيك و ارتقاي فرهنگ سازماني با هدف افزايش شفافيت، پاسخگويي و كارآمدي براي معرفي دستگاههاي اجرايي برتر روز پنجشنبه در استانداري قزوين برگزار شد.

در اين جشنواره كه هدايت الله جمالي پور استاندار، حجت الاسلام ابوترابي فرد امام جمعه موقت تهران، روح الله عباسپور رئيس مجمع نمايندگان استان قزوين، ابوالفضل ياري رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان، حبيبي معاون سياسي امنيتي و رقيه نانگير معاون توسعه مديريت و منابع  استانداري و مديران دستگاههاي اجرايي حضور داشتند از 26 دستگاه اجرايي برتر تجليل شد.

ابوالفضل ياري در اين جشنواره اظهارداشت: جشنواره شهيد رجايي همه ساله براي انتخاب دستگاهها و مديران برتر اجرايي برگزار مي شود و مي تواند انگيزه خدمت رساني در مديران توانمند را بالا ببرد.

وي بيان كرد: جشنواره شهيد رجايي به منظور شناسايي و تقدير از تلاشگران عرصه خدمت به نظام اسلامي و مردم و نهادينه كردن ارتقا و بهبود عملكرد دستگاههاي اجرايي در سطوح مختلف از طريق تقدير و تشويق افراد، با استفاده از ايين نامه اجرايي مواد 81 و 82 قانون مديريت خدمات كشوري و دستورالعمل هاي اجرايي مربوط در خصوص ارزيابي عملكرد سالانه دستگاهها همه ساله برگزار شده و بخشنامه آن نيز با رويكرد كار تيمي ابلاغ مي شود.

ياري تصريح كرد: توسعه و ترويج فرهنگ عدالت گستري، مهر ورزي و خدمت به مردم در نظام اداري، توسعه و ترويج فرهنگ كار تيمي به جاي كار فردي، ارتقاي كارآمدي، بهره وري، پاسخگويي و شفافيت عملكرد دستگاههاي اجرايي، آگاهي مردم از وضعيت عملكرد دستگاه هاي اجرايي از طريق بازخوردهاي نتايج ارزيابي و بازنگري اهداف، سياست ها، وظايف و برنامه هاي آنها و نيز تقويت وجدان كاري، انضباط اجتماعي و اقتصادي، روحيه كار جهادي، كارآفريني و درست كاري، تشويق و ترغيب مديران و كارمندان به ارائه خدمات بهتر و سريع تر به ارباب رجوع و شناسايي، انتخاب و معرفي و تقدير از برگزيده ها از جمله اهداف برگزاري جشنواره شهيد رجايي است.

وي گفت: ارزيابي عملكرد دستگاههاي اجرايي در چهار شاخص اختصاصي، عمومي، استاني و خاص متناسب با ماهيت دانشگاهها و شهرداري ها برگزار شد و 21 شاخص عمومي و 685 شاخص اختصاصي با كمك 89 ارزياب و همكاري 27 دستگاه اجرايي در استان انجام شد.

ياري بيان كرد: سه دستگاه ملي و 114 دستگاه استاني مورد ارزيابي قرار گرفتند و در نهايت همه شاخص ها توسط يك تيم واحد ارزيابي شد و 26 دستگاه انتخاب شدند.

وي اظهارداشت: در اين دوره يك فرماندار، بخشدار و دهيار نمونه نيز تجليل مي شوند و بايد اذعان كرد در شاخص هاي عمومي و اختصاصي شاهد ارتقاي رتبه دستگاهها بوديم كه نشان مي دهد ادارات توجه بيشتري به اين شاخص ها داشتند.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان قزوين يادآورشد: در حوزه سلامت و صيانت از حقوق مردم و نيز توسعه دولت الكترونيك وضعيت استان نسبت به سال قبل بهتر شده اما در نظارت ها و پايش كمي ضعيف هستيم كه بايد جبران شود.

ياري اضافه كرد: در تفويض اختيارات مديران به بخش خصوصي همچنان مقاومت مي شود و نواقصي داريم و ارزيابي مديران توسط كانون ارزيابي هم هنوز محقق نشده و در اين بخش نيز چالش هايي داريم.

وي اظهارداشت: در دولت الكترونيك و احراز هويت و راه اندازي ميز خدمت وضعيت استان بهتر شده و در شايسته سالاري كارهاي نسبي صورت گرفته است كه اين بخش هم بايد تقويت شود.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان قزوين تصريح كرد: در راستاي سلامت اداري با 63 درصد شرايط خوبي داريم و در حقوق شهروندي هم رتبه كشوري داريم.

ياري اضافه كرد: در مديريت سبز شرايط خوبي در استان داريم و در زمينه شاخص هايي چون ساختمان و تجهيزات، مديريت مصرف انرژي، آموزش و فرهنگ سازي، مديريت پسماند و مصرف آب و انرژي كه در مديريت سبز اهميت دارد با نواقصي روبرو هستيم كه بايد برطرف شود.

وي گفت: همچنين در جذب اعتبارات ملي و آموزش و پژوهش از مديران انتظار مي رود فعاليت هاي بيشتري داشته باشند.

اجراي مصوبات كرونا قابل قبول است

ياري در ادامه اظهارداشت: در رعايت مصوبات ستاد كرونا خوشبختانه دستگاههاي اجرايي استان بسيار خوب عمل كردند و همراه بودند اما در نهادينه كردن فرهنگ ايثار و شهادت نيازمند فعاليت بيشتري هستيم.

وي از مديران دستگاههاي اجرايي استان خواست در صورت لزوم بازنگري در شاخص هاي عمومي و اختصاصي بعد از اين جشنواره ديدگاه هاي كارشناسي و اصلاحي خود را ارائه كنند تا لحاظ شود و ميز خدمت را در سال جاري با جديت بيشتري مورد توجه قرار دهند.

ياري اظهارداشت: براي سال پنجم در ارزيابي سازمان برنامه و بودجه كشور توانستيم رتبه برتر كشور را كسب كنيم كه از تلاش مجموعه همكاران خود در مديريت و برنامه ريزي استان تقدير مي كنم.

Powered by Tetis PORTAL