J
I
K
A
B
اخبار و رويدادها
20 بهمن 1395 21:57:15
دولت يازدهم 700 هزار فرصت شغلي را در سال فراهم كرده است

معاون رييس جمهور و رييس سازمان اداري و استخدامي كشور از ايجاد 700 هزار فرصت شغلي در سال توسط دولت تدبير و اميد خبر داد.

جمشيد انصاري چهارشنبه شب در جلسه شوراي اداري استان قزوين گفت:ايجاد اين تعداد اشتغال از سوي دولت يازدهم با توجه به شرايط سختي كه به واسطه مشكلاتي چون تحريم ها بر كشور حاكم بوده، كار بزرگي است.
وي ادامه داد:دولت يازدهم براساس برنامه ريزي هاي انجام شده با درنظر گرفتن محدوديت هاي موجود، در حل بسياري از مشكلات كشور نتايج درخشاني را به دست آورده است.
وي با بيان اينكه با شروع فعاليت هاي دولت يازدهم رشد منفي اقتصاد كشور كاهش يافت و به نرخ مثبت رسيد،افزود:در سال هاي 91 و 92 اقتصاد كشور 9.9 دهم درصد رشد منفي را تجربه كرد، در حالي كه اقتصاد ايران در 38 سال گذشته، هيچ گاه در هشت فصل رشد منفي قرار نداشته بود.
انصاري در ادامه با اشاره به تلاش هاي دولت براي حل مشكلات اقتصادي كشور، ادامه داد:مجموعه برنامه هاي دولت تدبير و اميد موجب شد در نيمه نخست امسال 6.4 دهم درصد رشد مثبت اقتصادي داشته باشيم كه 4.4 درصد آن مربوط به رشد اقتصادي بدون نفت بوده است.
وي با بيان اينكه دستاوردهاي اقتصادي دولت يازدهم به سادگي به دست نيامده و حاصل برنامه ريزي و كار و تلاش شبانه روزي بوده است، ادامه داد:از رشد منفي به رشد بالاي 5درصد رسيدن به سادگي محقق نمي‌شود و اين در حالي است كه هنوز اثر تحريم هاي لغو شده بر اقتصادي كشور باقي مانده است.
معاون رئيس جمهوري با بيان اينكه آثار برجام در اقتصاد كشور مثبت بوده است، ادامه داد:در سال 92 به دليل تاثير گذاري تحريم ها صنعت نفت ايران با كاهش توليد و صادرات نفت مواجه شد اما با انعقاد برجام به صدور 2 ميليون و 850 هزار بشكه در سال رسيده ايم و شاهد افزايش درآمدهاي كشور بوده ايم و اميدواريم در آينده نه چندان دور به ركورد سال 83 يعني صادرات سه ميليون و صدهزار بشكه نيز دست پيدا كنيم.
انصاري در بخش ديگري از صحبت هاي خود با تبريك ايام الله دهه فجر، گفت: در سال 57 در قزوين درگير فعاليت هاي انقلابي بودم و افتخار مي كنم دوباره در ايام سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در اين شهر حاضر شده ام و مي توانم راوي فعاليت هاي مردم اين خطه قهرمان پرور در زمان مبارزه با رژيم ستم شاهي باشم.
وي ادامه داد:مردم ولايتمدار قزوين در كنار ملت بزرگ ايران نقش مهمي در پيروزي انقلاب اسلامي داشتند و به عنوان نمونه با اوج گيري اعتراض هاي انقلابي در اين شهر در 17 شهريور ماه سال 57 حكومت نظامي در قزوين برقرار شد.
انصاري گفت:مردم قزوين در تاريخ انقلاب جزو برجسته ترين شهرهاي كشور بودند و شهدا ي آنان هميشه بر تارك نظام جمهوري اسلامي مي درخشند.
وي در ادامه با بيان اينكه مرور و يادآوري مولفه‌هاي شكل گيري انقلاب موجب تداوم انقلاب مي شود، ادامه داد: هدايت و رهبري امام خميني 'ره'، تبعيت بي چون و چراي مردم از ولايت فقيه و وحدت و يكپارچگي ملت مولفه هايي بودند كه انقلاب به كمك آنها به پيروزي رسيد.
معاون رييس جمهوري با بيان اينكه سربلندي و عزت ميهن اسلامي خود را مرهون مولفه هاي ياد شده هستيم،در پايان افزود: نبايد فراموش كنيم كه در سال هاي پس از انقلاب نيز به ويژه مقاطعي همچون دوران دفاع مقدس، انسجام و يكدلي مردم،پيروي از رهبري و وحدت كلمه موجب شد گردنه هاي بسياري را با صحت و سلامت پشت سر بگذاريم.

 

 

 

Powered by Tetis PORTAL